יחסי ציבור > מאמרים > קמפיין יחסי ציבור לעסק

קמפיין יחסי ציבור לעסק

פורסם: 28/04/2011
מאת: יאיר גבע

פעמים רבות אני פוגש בעלי עסקים בעלי נסיון של שנים בתחום עיסוקם, ששואלים אותי מה הם בעצם היתרונות של קמפיין יחסי ציבור ולמה הוא עדיף על פרסום מודעות בעיתונות או בשאר אמצעי התקשורת. בעלי עסקים רבים שבויים בקונספציה לפיה רק פרסומת צבעונית וצועקת היא פרסומת שעובדת. לצערי,מדובר בתפיסה שגויה.
קמפיין יחסי ציבור לעסק

קמפיין יחסי ציבור לעסק מציע מספר יתרונות בולטים שלא קיימים בשיטות אחרות לקידום מכירות. בראש ובראשונה, יחסי ציבור נחשבים לצורת קידום מכירות בעלת אמינות גבוהה ביותר. פרסום שם העסק בתוך כתבות חדשותיות בעיתון או בכלי התקשורת האחרים, נתפסים כאמינים הרבה יותר בקרב קהלי היעד השונים.

בניגוד לשיטות אחרות לקידום מכירות, בהן הצרכן מפתח מידה של חשדנות ויחס שלילי כלפי הפרסום (העסק שילם על הפרסום), כאשר הכלי דרכו נעשה פרסום נתפס כאובייקטיבי ולא מוטה כמו כתבה בעיתון או פינה ברדיו, הצרכן הפוטנציאלי "סומך" עליו ואף מחזק את דעתו על המותג.


לפני שתמשיכו בקריאת המאמר: האם תמליצו עליו, ועל מועדון החברים של 'מסר אסטרטגיה תקשורתית' בפייסבוק? למי שהכפתור 'לייק' או 'אהבתי' מודגש אצלו, מוזמן ללחוץ ולהצטרף לעמוד האקסקלוסיבי.קמפיין יחסי ציבור לעסק נשען בעיקר על כוחם של כלי התקשורת השונים כמו הטלויזיה, עיתונות מקומית, עיתונות ארצית, עיתונות מקצועית, תחנות הרדיו ואתרי האינטרנט השונים, מבלי להזכיר עדיין את כוחן של הרשתות החברתיות השונות בהענקת אמינות וחשיבות למותג.

נוסף על כן, קמפיין יחסי ציבור לעסק שנבנה בצורה מקצועית בצירוף תכנית אסטרטגיה תקשורתית, יכול לספק לקהל הלקוחות הפוטנציאלי מידע רב יותר על העסק או המותג אותו מבקשים לקדם. זאת תודות לעובדה כי כלי התקשורת מעניקים מקום רב יותר לתוכן אותו רוצים להעביר. למשל, כתבה בעיתון תכיל יותר תוכן ממודעת פרסום בעיתון, שיהיה מוגבל בגודלו ובהיקפו.

יתרון נוסף שקיים לקמפיין יחסי ציבור הוא פוטנציאל התהודה. סיפורים מעניינים, שמצליחים לעניין תקשורתית, יכולים למנף את עצמם לכלי תקשורת נוספים, ללא כל עלות נוספת למושא הקידום. אם למשל אתם בעלי עסק, שהמציא מוצר ייחודי שמסייע לקשישים ופרסמו עליכם כתבה במקומון, הכתבה תוכל למנף את עצמה ולהתפרסם גם בעיתונות הארצית.

לבסוף, קמפיין יחסי ציבור לעסק מהווה דרך זולה יותר לקדם עסקים, מוצרים או אנשים בקרב דעת הקהל, ביחס לצורות אחרות של קידום מכירות. ההחזר עבור ההשקעה גבוהה יחסית ומעניק לבעל העסק כלים טובים יותר לקידום האינטרסים שלו. יחד עם זאת, חשוב להדגיש כי יחסי ציבור שלא ינוהלו בצורה מקצועית על ידי יועץ תקשורת בעל נסיון שחי את התחום ויודע כיצד להתנהל בו, עלולים שלא להשיג את היעילות המתבקשת ולעתים אף לגרום לנזק תדמיתי.
מעוניינים בקמפיין יחסי ציבור לעסק? פנו עכשיו ונחזור אליכם בהקדם
לקבלת ייעוץ ראשוני חינם מלאו את הפרטים הבאים:
שם:
הודעה:
טלפון:
 
דואר אלקטרוני:
 
       


מאמרים נבחרים

אודות מסר אסטרטגיה תקשורתית

סל פתרונות תקשורתיים ושיווקיים

לקוחות מרוצים


יחסי ציבור- כל הכלים לעשות זאת בעצמך! הצטרף לניוזלטר שלנו:
* אנחנו מכבדים את פרטיותך, לעולם לא נמסור את כתובתך לגורם אחר 
 
Best viewed in IE8/above with 1028*768/above © 2008-2012 www.public-relations.org.il כל הזכויות שמורות